пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

Розширюємо горизонти

Точка Немо (англ. Point Nemo) - умовна точка в Світовому океані (суші там немає!), найбільш віддалена від будь-якої суші на Землі. Розташована в південній частині Тихого океану; її координати: 48°52′ пд. ш. 123°23′ зх. д. Найближчою сушею є безлюдний атол Дюсі за 2688 кілометрів на північ.
Точку Немо вирахував методом комп'ютерного моделювання в 1992 році хорватський інженер-дослідник Хрвойє Лукатела (хорв. Hrvoje Lukatela). Він запропонував і назву для цієї умовної точки. Символізм назви полягає у тому, що капітан Немо, герой романів Жюль Верна, вирішив назавжди сховатися від людей у морі.
Найближчими до точки Немо точками суші є безлюдні атол Дюсі, острів Моту-Нуї та острови Маер - всі вони віддалені на 2688 км від Точки Немо. Найближче заселене місце - острів за 470 км на схід від атола Дюсі, найбільш малонаселена територія в світі (49 осіб за даними 2014 року). Точка Немо належить до переліку земних полюсів недоступності.
Цікавим є той факт, що над Точкою Немо може проходити орбіта Міжнародної космічної станції, оскільки її нахил більше широти Точки Немо - так що час від часу найближчим до точки населеним місцем виявляється приблизно за 400 км, але в космосі.
Через свою особливість її інколи називають наймокрішим місцем на Землі.
Точка Немо прикметна не лише найбільшою віддаленістю від суші, а й тим, що слугує зоною сильних океанських течій, тому в районі відсутня будь-яка фауна, крім деяких водних бактерій. З цієї причини багато космічних агенцій використовують цей район зоною падіння космічних апаратів, термін експлуатації на орбіті яких добіг кінця. В Точці Немо на дні океану вже понад 100 таких космічних апаратів та їхніх частин.

Немає коментарів:

Дописати коментар