вівторок, 21 квітня 2020 р.

Нова підліткова книга "Розірваний кадр"

ЩАСТЯ ПИСЬМЕННИКА ПАХНЕ СТОРІНКАМИ НОВОЇ КНИГИ
Ви навіть не уявляєте, що відбувалось в моїй душі, коли я вперше побачила, відчула на дотик і запах свою нову книгу РОЗІРВАНИЙ КАДР від Видавничий центр «Академія»
Усвідомлення, що твоя історія відправляється у велике плавання, лоскоче душу. Процес запущено. Дуже скоро книга з'явиться на сайті видавництва, згодам у книжкових магазинах. Вже не можу дочекатися перших вражень і відгуків.
А поки карантин диктує свої правила і уповільнює динаміку розвитку подій, ви можете замовити книгу в мене. Підпишу і відправлю Новою поштою.
Ціна ─ 100 грн.
Сюжет книги:
Філу 16 і він ніколи не думав про смерть. Більш того, він грався з нею. У юного руфера було все: тисячі підписників в інсті, популярність, кращий друг фотограф, який знімав його екстремальні зацепи на висотках, і найгарніша дівчина школи.
Та одного дня все пішло прахом. Філа та Кірюху арештовують під час залазу на найвищий міст. Про руфінг дізнаються батьки. Тато в гніві позбавляє сина будь-яких грошей. Філ намагається якось розрулити ситуацію та нічого не виходить, з роботою не клеїться, відбуваються масові відписки, ще й Барбі погрожує піти від нього. Немає інших варіантів, крім як піти на угоду з батьком: подружитися з Солькою — дівчиною, яка три роки боролося з раком. Філ має допомогти їй повернутися до нормального життя. За це отримуватиме по 100 гривень за годину.
Це історія про руфера та дівчину без волосся, про їхню «награну» дружбу... і справжню любов!
26 квітня о 19:00 вийду у прямий ефір у фейсбуці та в інсті, щоб провести міні презентацію хоча б в онлайні. Вже не можу дочекатися, коли все налагодиться і ми зможемо побачитися в реалі, на справжній презентації, дівочій тусовці. Мрію знову подорожувати Україною, їздити на потягах, зустрічатися з читачами, обійматися, проводити теплі зустрічі.
В коментарях (або в дірект) пишіть свої запитання. Постараюсь розповісти цікаві подробиці про написання книги, героїв, сюжет. Чекаю ❤️
Ілюструвала книгу талановита Alevtina Shavlach У неї на сторінці можете побачити магічний процес створення обкладинки РОЗІРВАНОГО КАДРУ
#книгадляпідлітків #youngadult

Завдання з мистецтва

Учитель: Враховуючи особливість тижня, (дехто може знаходитись не дома), завдання розтягуємо у виконанні до неділі. Тема: Кіноіндустрія Індії. Не поспішайте скептично посміхнутись. Прочитайте інформацію про Боллівуд, про кількість фільмів, що продукуються протягом року, про їх тематику та особливості індійського кіно. Оберіть будь-який індійський фільм, перегляньте його (як правило, індійські фільми двосерійні) і напишіть короткий відгук. Змісту переповідати не потрібно. Найголовніше - особисте ставлення до побаченого, у висвітленні якого зверніть увагу на гру акторів (переконлива, захоплююча, недолуга, відповідає, чи не відповідає амплуа тощо), звичаї і мораль суспільства, що втілені в сюжеті, використання пісень та танців у розкритті художніх образів (доречне, перебільшення, недостатнє). Пам'ятаймо, що думка кожного унікальна і не забуваймо про висновок. У виборі фільму можете скористатися підказкою дорослих, адже раніше ці фільми демонструвалися часто і вони могли ще не забути. Чомусь впевнений, що половини опитаних підкажуть "Зіта і Гіта", "Танцюрист диско", чи "Помста і закон".
Богдан Лапка: Там одні лише індійські спецефекти варті уваги!
Учитель: Погоджуюсь, деякі аспекти в цих фільмах м'яко кажучи,  гіперболізовані. Якщо будуть сцени з бійками, то зверніть увагу на звуки від ударів. Багато чого здивує, багато чого потішить, але прошу переглянути, щоб мати уяву про індійське кіно.
Успіхів.

Будь, як королева!

Сьогодні королеві Єлизаветі ІІ виповнюється 94-ри!
Великобританія заборонила хутроферми ще 20 років тому, а стиліст королеви наголошує, що Єлизавета ІІ більше не носить натуральне хутро.
Будь, як королева!

Ця інформація може врятувати життя. Коронавірус

Завдання з алгебри

вівторок, 14 квітня 2020 р.

Завдання з біології

Завдання з мистецтва

Добрий день! 
Вірю, що всі здорові. 
Перше завдання: бережіть себе і близьких. 
Друге: на стор  67 у підручнику в тексті параграфа 4.2 курсивом виділено термін ВАНІКА. Сім музичних звуків асоціюються з певними кольорами і геометричними формами (заодно повторите і геометрію). З'ясуйте значення цього терміну, відшукайте приклади робіт такого виду національного живопису Індії і створіть власну композицію в цьому стилі (не забудьте про кольори, а їх має бути 7!!!). Роботу сфотографуйте і надішліть на адресу пошти ua1967@ukr.net. Час подачі робіт - до 14.00.
Тему оберемо таку "В очікуванні свята" (якого саме - на Ваш розсуд). Я чекаю Великодня. Успіхів.

Завдання з алгебри

четвер, 9 квітня 2020 р.

Завдання з української мови


Опорний конспект з української мови
09.04.2020р
Тема. Число іменників. Іменники, що мають форму лише однини або множини.
Усно (за бажанням письмово) виконайте наступні завдання на повторення вивченої теми:
1.До поданих іменників доберіть прикметники, щоб можна було визначити рід іменників.
Бандероль, шампунь, вермішель, собака, нежить, степ, лебідь, кір, Сибір, староста, тюль, біль.
2.Знайдіть серед поданих іменники спільного роду. Усно складіть два речення, щоб ці іменники вказували на осіб чоловічої і жіночої статі.
Базіка, непосида, жирафа, лелека, листоноша, староста, собака, гайдамака.
3.Виконайте завдання  «Четверте зайве»
Знайдіть слово, яке відрізняється від інших родом.
1. Професор, агроном, листоноша, бібліотекар.
2. Роль, бандероль, вуаль, біль.
3. Вовчище, прізвище, горище, Лище (село).
4. Путь, дріб, степ, ступінь.
Запишіть у зошити тему уроку.
Дайте відповідь (усно) на наступні запитання:
Що вам відомо про число іменників?
Поставте у формі множини іменники інженер, портфель, цистерна, суддя, квартира, родина, яблуко, дно, сміливість.
Поставте подані іменники в однині: дерева, матері, міста, учні, килими, землі, іменники, обценьки.
Ви не змогли поставити у множині слово сміливість, а в однині – обценьки. Який висновок можна зробити?
Ви зробили висновок, що є іменники, що мають форми тільки однини або тільки множини. Подивіться на праву частину таблиці. Це приклади іменників, які вживаються лише в однині. Відтворіть ліву частину таблиці: укажіть, що означає кожна група іменників.
Що означають іменники, які мають форму лише однини
Приклади

Срібло, нафта, олія, цукор, молоко.

Читання, воля, журба, радість, любов.

Орися, Полтава, Дунай, Юпітер.

Товариство, юнацтво, дітвора.

Доповніть праву частину своїми прикладами.
А тепер зробіть навпаки: розгляньте ліву частину таблиці й доберіть до неї приклади.
Що означають іменники, які мають форму лише множини
Приклади
Назви парних предметів

Назви почуттів, якостей, станів

Назви відрізків часу, свят, обрядів, процесів.

Власні назви

Назви речовин


Подані завдання вам було виконати легко, адже цей матеріал ви вивчали у
6 класі.
Поглибте свої знання про число іменника, опрацювавши матеріал підручника на с.161-162 (таблиці!!!). Вивчіть усі правила!
Не забувайте про корисні рубрики «Культура слова», «До речі…» та ін. Перегляньте матеріал експрес-уроку О. Авраменка «Говоримо про пошанну множину» за посиланням

Виконайте письмово завдання
Розподільний акродиктант
Розподіліть іменники на три колонки: а) ті, що мають форму і однини й множини, б) ті, що мають форму лише  однини, в) ті, що мають форму лише множини. Значення невідомих слів з’ясуйте за словником.
Антена, мед, штани, вибори, бутси, успішність, абзац, мішок, Львів, айстра, останки, Ізюм, Альпи, насіння, степ, дерево, насіння, Уганда, ножиці, слюда, святки, Анди, уявлення, Одеса, вила, окуляри, радість.
У кожному слові підкресліть другу літеру і  прочитайте відомий афоризм М. Рильського. Як ви розумієте цей вислів?

Граматична хвилинка (усно)
Утворіть від дієслів та прикметників іменники, що мають форму лише однини, укажіть спосіб творення.
Обговорити, будувати, виробляти, виконувати,  вірний, щирий, гордий.

Виконайте (усно) дослідницьке завдання.
Прочитайте речення. Поясніть розділові знаки в них. З текстів  яких стилів узяте кожне речення? Знайдіть у словнику значення слова врунитися.
1. До хвойних рослин належать такі породи: сосна, ялиця, ялина, модрина. Особливість модрини в тому, що вона скидає на зиму хвою. 
2.  По один бік дороги стояли білою повінню гречки, а по другий врунилися пшениці.
- Які особливості числа іменників ви помітили в записаних реченнях? З якою метою автори уживають однину замість множини або навпаки?
Запам’ятайте: з метою узагальнення форма однини може бути вжита замість множини. Це одна з особливостей наукового та публіцистичного стилю мовлення:  Характерною рисою українця була і залишається любов до пісні. (З газети).
У художньому та публіцистичному стилях з метою узагальнення або в переносному значенні іменники, що вживаються лише в однині, можуть уживатися в множині: Гей, нові Колумби й Магеллани, напнемо вітрила наших мрій! (В.Симоненко). Якщо імена чи прізвища, а також географічні назви вжиті у зневажливому значенні, вони пишуться з малої літери: Найбільш непередбачуваними є тітушки. (З газети).

Запишіть, уставляючи пропущені літери. Поясніть, чому автори замість однини вживають множину і навпаки.
1. Підприємство виготовляє і реалізує дошку дубову і б…резову.  (З газети). 2. Віримо, що з цих хлоп…ят виростуть майбутні (К, к) лички й (У, усіки).(З газети). 3. Тут співали мені дуби, степ гойдав пш…ниці і вівса. (Д. Луценко).
Підсумок уроку.
Складіть усну відповідь «Що мені було відомо про число іменників і про що дізнався (-лася) на уроці?»
Домашнє завдання. Вивчити § 50-51. Виконати вправи 4,5,6 (усно),     вправу 7 (перше завдання)  на с. 165 (письмово).
Повторити §46,47, а також усі параграфи, окрім § 39-40, 43, 44-45, розділу «Орфографічна норма», які ви уже повторювали впродовж останніх декількох уроків.
Виконайте (усно) вправу 5 кожного із параграфів, які повторюватимете, щоб потренуватися. Звичайно, можете виконувати й інші вправи, щоб підготуватися до контрольної роботи, яка буде у вівторок, 14 квітня. Про час проведення контрольної роботи повідомлю додатково, орієнтовно після 12 години, тобто після телеуроків.

Завдання з алгебри


Завдання з біології

Регенерація: https://youtu.be/_sYxy5QM-ec
Статевий процес: кон'югація і копуляція. Порівняння способів розмноження організмів: https://youtu.be/lia4G8rt7Ss

вівторок, 7 квітня 2020 р.

В Україні з 6 квітня посилили карантин: що тепер заборонено

ЗАБОРОНЕНО:
·        з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;
·        з 6 квітня 2020 р. переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;
·        перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;
·        відвідування закладів освіти її здобувачами;
·        відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;
·        відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних та інших) заходів. 

Завдання з алгебри

понеділок, 6 квітня 2020 р.

Готуємося до уроку біології

Завдання з геометрії




Розклад додаткових відео уроків на поточний тиждень

Завдання з громадянської освіти за 2 квітня

Файл з самостійною роботою

Завдання з фізики

Добрий день! 
Пів класу не вислали розв'язали задачі. Для тих, хто розв'язав, зауваження до розв'язку задачі №5 із впр.37. Щоб оцінити роботу виконану газом за графіком потрібно цей графік перемалювати в координати PV.
Сьогодні опрацьовуємо параграф 38, завдання я вислав на цю тему раніше!
Відеоурок - це повторення. Працюємо над параграфом 38 і вправою 38 (1, 4, 5).
В.С. Силка

Завдання з української літератури

Леся Українка (опорний конспект)
Діти, дивіться опорний конспект, розміщений вище. А далі окремі моменти і посилання.

Перегляньте фільми про Лесю Українку за посиланнями:

Прочитайте поезію «Contra spem spero», а також прослухайте зразок виразного читання за посилання
Ознайомтеся із матеріалом підручника на с. 151-152. Усно проаналізуйте поезію за планом. За бажанням це завдання можете виконати письмово і отримати оцінку. План характеристики ліричного твору, за яким ви працювали у попередніх класах:
1. Автор, назва твору. До якої збірки належить поезія.
2. Історія написання (якщо відомо).
3. Вид лірики (інтимна, громадянська, пейзажна, філософська). Інколи у поезії можуть поєднуватися різні види лірики.
4. Тема поезії.
5. Основна думка.
6. Ліричний герой поезії.
7. Художні засоби і їх роль у поезії.
8. Віршовий розмір, вид римування. Щоб нагадати віршові розміри, перегляньте презентацію за посланням https://ppt-online.org/46885
9. Враження від поезії.
Домашнє завдання. Виконати завдання, вказані в опорному конспекті, запам’ятати нові терміни. Вивчити напам’ять поезію «Contra spem spero», проаналізувати її (усно) за поданим планом.