пʼятниця, 23 лютого 2018 р.

Виставка спідничок

Це моя Україна: Казимир Малевич

Сьогодні – 140 років з дня народження найзагадковішого художника-авангардиста ХХ століття. Уродженець Києва Малевич заснував нові напрямки абстрактного мистецтва – супрематизм та кубофутуризм, які оспівували безпредметність та динаміку відповідно. Казимир Малевич настільки глибоко поринав в свої міркування про важливість форми та кольору, що, бувало, сам не розумів своїх робіт :) І чесно підписував деякі ранні полотна: «Зміст картин авторові невідомий».

середа, 21 лютого 2018 р.

Чорне море - найзабрудненіше море в Європі!

Якщо ви думаєте, що лише Індія, Бангладеш та інші країни Азії забруднюють світовий океан, то ви помиляєтесь. Україна теж до цього причетна.

Міжнародний день рідної мови

Сьогодні, 21 лютого, у світі відзначають Міжнародний день рідної мови.
А як ми можемо зізнатися в любові до української мови? Є кілька прекрасних варіантів.
Наприклад, піти в книгарню і купити українську книжку собі, на подарунок рідній школі чи для бібліотек на сході країни. На схід книжки передають волонтери.
Чи оформити передплату на українську пресу.
Спілкуватися рідною мовою!
Слухати українські пісні!
Творити українське!
Це будуть найщиріші і найкращі зізнання в любові до української мови. Згодні?
Малюнок – Olena Gavrushchuk

Небесна Сотня на варті наших душ...

У вівторок, 20 лютого, відбувся урок патріотизму, присвячений подвигу учасників Революції гідності та увіковічненню пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Цікаво було дізнатися, що сьогоднішні наші 13-14-річні підлітки пам'ятають про події 4-річної давності, що вони про це думають...

У спілкуванні нам допомагали вірші киянки Анастасії Дмитрук, яка 16 лютого у Луцьку презентувала свою нову книгу.
Ця тендітна молода дівчина не боїться писати те, що у багатьох у думках. Не боїться їздити у зону бойових бій. Не боїться дивитись у вічі солдатам, які щойно з війни, які щойно бачили і відчували власною шкірою близьку смерть... Вона вміє говорити з ними, знаходити слова, погляди. Не співчутливі, але розуміючі, життєствердні. Настя, Ви молодець! Я захоплююся Вами.
У нас в сім'ї є перша збірка поетки "Верните нам наше небо". Хочеться відмітити творче зростання авторки, яке відчувається в нових образах, в гармонії віршів. Додалося чимало прозових зворушливих і правдивих творів. Присутня і особиста, любовна лірика. Значно більше стало творів українською мовою, що дуже тішить. Настя зізналася, що після Революції Гідності стала україномовною.
Починаючи з відомого "Никогда мы не будем братьями", і продовжуючи віршами "Україна моя у вогні", "Це моя і твоя війна", "Нам с тобой, увы, не по пути", "Небо падає", "Расстреляли", "Умирают все одинаково", "Империя" і кожен, кожен, кожен вірш із збірки потрапляв у тему, у настрій, у думки, у відчуття. А ще "Листи з війни". І, до сліз, "Казка про маму"...
Зовсім інший настрій, впевнений у кращому, мотивуючий, у поезії "Світлом будь", в "Есе про зміни".
На полях книги щоразу є біла голубка. Якщо швидко гортати сторінки, (як колись ми це робити з блокнотами чи товстими зошитами, пам'ятаєте?) то біла голубка - злітає у небо! Тому хочу відмітити роботу ілюстратора - Софії Зайченко.

І все буде добре! Мир!

середа, 14 лютого 2018 р.

День народження гімназії, міжнародний день дарування книг та день закоханих

Дякуємо мамі Косинській Олені Петрівні за дизайн і виготовлення вітальної листівки:
Учні та батьки #classkalish подарували рідній гімназії на день народження три чудові книги:
"Амстердам-Київ і трохи святого Миколая" Галини Рис,
"Файні товсті дівки, йо!" Тетяни Стрижевської,
"Книга-мандрівка Україна" від креативної агенції Green Penguin i #книголав
Ці книги можна буде взяти в гімназійній бібліотеці почитати. Рекомендую!

вівторок, 13 лютого 2018 р.

Зимова Олімпіада-2018

Зараз у Південній Кореї – розпал двадцять третіх зимових Олімпійських ігор. А першою олімпійською чемпіонкою в незалежній Україні стала фігуристка Оксана Баюл у 1994 році. На той час дівчині було всього 16 років. Українка виконала лірично-емоційну програму на музику Чайковського та здобула прихильність суддів завдяки своїй артистичності. Того дня вперше в історії Олімпійських ігор пролунав гімн України.

пʼятниця, 9 лютого 2018 р.

Карантин продовжено

На навчання 14 лютого

Поточна успішність та рейтинг

У Луцьку та в гімназії карантин, а у нас - перші підсумки за 3,5 тижні навчання. Виписала оцінки, вклею в щоденник, коли діти прийдуть до школи після вимушеної перерви у навчанні. А поки, для роздумів та для роботи над собою - ось вам рейтинг. Він цікавий!
Оранжевим - успішність за І семестр. Блакитним - поточна ситуація.
У декількох учнів є позитивна динаміка. Гарно стартували в ІІ семестрі: Олена Цизь, Володимир Косинський, Ірина Коменда, Софія Кукса, Анна Харчук.
Натомість погіршили успішність: Володимир Веремчук, Вікторія Драль, Тетяна Гнатюк, Олена Кубук, Тарас Острашевський, Ілля Ніколайчук, Андрій Палій, Андрій Курука, Володимир Королюк, Денис Єрмолаєв, Максим Юшак. У цих учнів спад на 1-2 бали.
Тому не спимо 15 голин на добу, не граємося в ігри решту 9 годин, а беремося до книжки! До речі, вчителі на робота з 9 до 14. Приходьте на консультації. Колективно не можна, а от по 1-2 так!

вівторок, 6 лютого 2018 р.

Карантин

З 7 до 10 лютого в усіх середніх навчальних закладах оголошено карантин.
Із завтрашнього дня всі луцькі школи, які поки не запроваджували карантин, припиняють навчальний процес. Це пов’язано зі значним збільшенням кількості учнів, хворих на грип або гостру респіраторну вірусну інфекцію.
«Ми вважаємо, що затягувати недоцільно. Потрібно дати можливість дітям пролікуватись вдома, аби уникнути поширення хвороби та ускладнень», – наголосила Зіновія Лещенко, керівниця управління освіти міської ради.
У розпорядженні також йдеться про те, що також із 7 по 11 лютого буде призупинено проведення культурно-масових та спортивних заходів.