середа, 28 березня 2018 р.

Це моя Україна: харків'янин, що розшифрував писемність майя

Чи можете ви уявити, що в далекому мексиканському місті Меріді відкрили пам'ятник харків'янину Юрію Кнорозову?
На початку березня триметровий монумент Кнорозову та його улюбленій кішці Асі постав поряд з Великим музеєм світу майя. І не просто так! Адже саме Юрій Кнорозов вперше в історії зумів розшифрувати писемність майя. І за час дослідження жодного разу не бував в Мексиці! Його наукове кредо було дуже простим і по-своєму геніальним: «Те, що створено одним людським розумом, не може не бути разгадано іншим». Зрештою, він сповна підтвердив цю думку.

вівторок, 27 березня 2018 р.

Зустрічі з лікарями

На виховній годині у вівторок 27 березня дівчата мали зустріч з гінекологом, а хлопці - з андрологом. Говорили про фізичний розвиток та зміни, які відбуваються з тілом у підлітковому віці, про особисту гігієну та про те як уберегтися від хвороб.

вівторок, 20 березня 2018 р.

Екскурсія у Світлицю

У вівторок 20 березня на виховній годині ми мали екскурсію. Проте їздити-ходити далеко не довелося. Адже у нашій гімназії є чудовий Народний етнографічний музей "Світлиця", завідувачем якого є наш колишній директор (хоча директори колишніми не бувають) Богдан Антонович Свереда. А екскурсоводами там "працюють" в тому числі і наші Тетяна Гнатюк, Андрій Палій та Володимир Косинський.
Розповіді екскурсоводів цікаві, докладні, тексти вивчені так, що сміливо можна серед ночі будити-питати. Одне задоволення, а не діти! Молодці.

Поточний рейтинг

вівторок, 13 березня 2018 р.

Тренінг "Мінікурс з виживання у школі: стоп булінг"

Сьогодні на виховній годині мали інтерактивний тренінг від психологів із "Думай. Дій. Досягай." Комунікативний клуб для підлітків і їх батьків" на тему шкільного булінгу, про колективи, важливість соціуму та комунікації.
Що тільки не робили ми на занятті: скріпки гнули, яблука кидали об підлогу, стікери клеїли на спину, займалися пальчиковою гімнастикою, розказували закони фізики, цитували знаних філософів, повторювали біологію - причому все це - на занятті про булінг))) Однак, весело нам)))
Дякуємо пані Світлані та Дарині за цікаве заняття!

середа, 7 березня 2018 р.

Зустріч з учасником АТО



6 березня учні 4-Б і 4-В класів мали можливість почути про війну, побачити її очима очевидця, учасника АТО - Тараса Миколайовича Літковця.


Тарас Миколайович у мирному житті Заступник декана історичного факультету з виховної роботи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, старший викладач кафедри політології та державного управління.
...Він любив грати у війну, а улюбленими іграшками завжди була зброя. Каже, якби його колись запитали, що швидше станеться: що він полетить на Марс чи воюватиме на справжній війні, 51% віддав би за перший варіант.
...Коли мобілізували - пішов.
...Перебував під Горлівкою на Донеччині.
...За п’ять місяців, що Тарас Миколайович там був, починав з командира взводу, потім був заступником командира роти, командиром роти і заступником командира 17-го окремого мотопіхотного батальйону Збройних сил України. Усі ці обов’язки кардинально відрізняються. За п’ять місяців було тільки чотири дні без обстрілів. За період перебування у батальйоні загинули 9 людей. За станом на 1 червня поранено 104 військові. Це і легкі поранення, і середні, і каліцтва. Втрачали люди зір, кінцівки. Казали: «А, дев’ятеро на батальйон – це дуже мало». На що Тарас Миколайович завжди відповідав, що це дуже мало, якщо серед загиблих – не ваш син, батько, чоловік чи брат. На війні немає вихідних, на війні немає перерви на обід, немає свят.
...Тарас Миколайович завжди казав студентам, які ухилялися від військової служби: армія для мужчини так само потрібна, як пологи для жінки. Це боляче, але для самореалізації необхідно.
Можливо, своєю відвертою розповіддю, яскравими і трагічними спогадами про війну, Тарас Миколайович когось із гімназистів вразив, розбурхав спокійне дитинство. Але, на мою думку, ця зустріч була корисною. Бо всі ми в мирному Луцьку живемо у якомусь благополучному коконі, забуваючи, що в цю мить десь в землянці, людській норі під землею мерзне і мокне чийсь син, чоловік, батько. А ще в нього стріляють, він ризикує підірватись на міні, бути отруєним "доброзичливим населенням". Він голодний буває, давно не митий, втомлений. Він витрачає місяці і роки свого життя для нашого спокою.

понеділок, 5 березня 2018 р.

Це моя Україна: червона рута

Ось уже 48 років «Червона рута» зачаровує слухачів карпатськими колоритом та нагадує про чарівну легенду. За гуцульськими переказами чар-зілля наливається червоним кольором в ніч на Івана Купала та дарує щастя у коханні тому, хто його знайде. Тож, у день народження буковинського композитора Володимира Івасюка згадуємо мелодію найвідомішої в світі української пісні і підспівуємо разом: «Чееееервооону рутуууу, не шукаааай вечораааами. Ти у меееенееее єдииииинаааа тільки ти, пооооооовііір!»

пʼятниця, 2 березня 2018 р.

Іван Шульгач "Як я Вам наснюся, матінко єдина"


Вечір пам'яті академіка, професора математики зі світовим ім'ям, волинянина і патріота Михайла Пилиповича Кравчука.
Ініціатор вечора - вчитель математики Валентина Веніамінівна Кошманюк.